[design/2015/logo_trigema_new2.svg]
Menü |Einleitung

Prescoring

Co tento pojem znamená? Pre můžeme přeložit jako před a slovíčko scoring zas jako bodování. Při prescoringu banka či jiná uvěrová instituce předběžně odhaduje, zda na její úvěr dosáhnete či nikoliv, popřípadě za jakých podmínek, tedy s jakou úrokovou sazbou. Při prescoringu není zpravidla třeba předkládat žádná potvrzení či výpisy z účtů. To však neznamená, že byste měli některé informace před bankou v této fázi zatajovat. Později by se na ně totiž stejně přišlo.

Obsah prescoringu

Základem prescoringu je přehled o příjmech a výdajích potenciálního dlužníka a dále výše a účel hypotečního úvěr. Současně banka či jiná instituce nahlíží do registrů dlužníků. Negativní záznam v registru pak nemusí automaticky znamenat nemožnost vzít si úvěr. Vždy bude záležet na konkrétní podobě záznamu a dalších okolnostech. Záznam v registru dlužníků však vaši pozici při žádosti o hypotéku rozhodně nezlepší. Pro banku budete zkrátka rizikovějším žadatelem a na výsledné nabídce se to poté zákonitě projeví. Některé společnosti vám sice možná poskytnou půjčku i bez nahlížení do registrů. Takové společnosti ale běžně nezajímá, zda bude schopni splácet či zda vám zůstane střecha nad hlavou. Vedle výše uvedeného se připravte i na vyplňování několikastránkových formulářů, ve kterých budete muset vyplnit řadu údajů o své osobě. I tyto údaje poskytovateli úvěru pomohou lépe zvážit, zda vám půjčit či nikoliv. Pokud si to tedy shrneme součástí prescoringu je:

  • zkoumání příjmů a výdajů žadatele
  • nahlížení do registrů dlužníků
  • posuzování výše a účelů úvěru
  • zohledňování dalších informací o žadateli

Jak dlouho prescoring probíhá?

Bankám lze dnes zpravidla sdělit svůj záměr vzít si úvěr i prostřednictvím internetu. Návštěvě pobočky se však v případě hypotéky jistojistě nevyhnete. Banka bude chtít vidět minimálně váš občanský průkaz. Informace z něj pak prožene registry dlužníků. Celý proces pak trvá zhruba týden. Nutno však poznamenat, že každá finanční instituce přistupuje k prescoringu jinak, zajímají ji trochu jiné údaje a také u ní trvá prescoring rozdílně dlouho. Výše uvedené budiž toliko obecným představením tohoto procesu, který se v konkrétních případech může lišit. Dalo by se totiž říct, že kolik finanční institucí, tolik různých prescoringů.

Více

Objednání na prescoring

Prostřednictvím služby Trigema Chytré financování se můžete velmi jednoduše objednat na prescoring do našich partnerských bank. Postačí výběr konkrétního bankovního poradce, vyplnit formulář a zanedlouho vás bude kontaktovat pracovník vybrané banky.

ČSOB

Dana Suchánková
Úvěrový poradce ČSOB, nám. Republiky 7, Praha 1

Objednat

ČESKÁ SPOŘITELNA

Aneta Kožoušková
Hypoteční specialista, Hypoteční centrum Budějovická 1912/64b, Praha 4

Objednat

UNICREDIT BANK

Ing. Kateřina Horná
Expert na hypotéky, Jungmannova 31, 110 00 Praha 1

Objednat

HYPOTEČNÍ BANKA

Ing. Gabriela Herinková
Hypoteční specialista, Na Poříčí 40, Praha 1

Objednat

V případě, že nedostanete zpětnou vazbu do 48 hodin, kontaktujte laskavě naše prodejní centrum.

Více

Počkejte. Líbí se Vám byt v našem projektu?

Jeden hovor řekne člověku více než tisíc webových stránek. Zanechte nám svou stopu ve formuláři, nebo zavolejte na infolinku zdarma 773 746 660. Rádi vám s výběrem bydlení pomůžeme.

schreiben Sie ihren Kontakt

[design/2015/loader_active.png]
Bei der Gewährung der Dienstleistungen helfen uns Cookies. Durch die Benutzung unserer Dienstleistungen drücken Sie die Zustimmung zu unserer Benutzung von Cookies aus. Weitere InformationenNehme ich zur Kenntnis